Detaylar

Kategori Genel
Yayıncı Sola Unitas Academy
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786059692717
Yayın Tarihi 2018-09-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Filozof Çocuk

çünkü hepimiz düşünebildiğimiz kadar varız

Çocuklar dünyaya sorularla gelir. Birçok ebeveyn, felsefi fikirleri çocuklarıyla tartışmak arzusundadır ancak bunu nasıl yapacaklarını bilemezler. Filozof Çocuk ebeveynlerin terlediği felsefi sorulara nazikçe yaklaşmanın yollarını öğretiyor.

Hiçbir şeyi bilmediğimizde her şeyi bilmiş olur muyuz? Peki, hiçbir şey aslında hiçbir şey midir? Mesela, karanlığı nasıl tanımlardık? Bir düşünelim: Bir odadayız ve ışıklar kapalı, hiçbir şey görmüyoruz. Acaba gerçekten hiçbir şey görmüyor muyuz yoksa hiçbir şey de bir şey midir? Biraz da rüyalardan bahsedelim: Nedir gece yattığımızda çoğu zaman görüp 'rüya' diye adlandırdığımız şey? Uyuduğumuzda mı rüya görürüz yoksa rüya görmek için mi uyuruz? En can alıcı soru da şu: Ya yaşadığımız bu hayat bir rüya ise?

Jana Mohr Lone, çocukların duygusal olarak olgunlaşmaları için soyut düşünme becerilerini geliştirmeleri gerektiğini savunuyor. Bu kitap, bu alandaki önemli bir eksiği gidermektedir. Filozof Çocuk çocuklarla felsefe yapmanın mümkün olduğunu ve bunun ne kadar eğlendirici ve bilgi açısından doyurucu olduğunu anlatıyor. Eğer çocuğunuzun özgürce düşünebilmesini istiyorsanız, bu eğlenceli ve bakış açınızı geliştirecek kitabı mutlaka okumalısınız. Çünkü hepimiz düşünebildiğimiz kadar varız.

Emeği Geçenler

Çevirmen   : Gülsün Arıkan
Yazar   : Jana Mohr Lone

Etiketler

Aile - Çocuk

Satış

% 37
indirim
18.90
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 11.10
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %37 indirim