Detaylar

Kategori Psikoloji
Yayıncı Sola Unitas Academy
Liste Fiyatı 45.00
Format Kitap
Barkod 9786052250303
Yayın Tarihi 2018-07-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 144
Kapak Ciltli
Kağıt Ivory
Boyut 135 X 200

Günde Beş Kuruşa Sultan'ın İstanbul'u

Bana öyle geliyor ki, başka şehirler ölümlü olabilir ama bu şehir, insanoğlu yeryü-zünde olduğu sürece kalacak. - PETRUS GYLLIUS, THE ANTIQUITIES OF CONSTANTINOPLE, 1561

Bu eğlenceli ve bilgilendirici rehber, sizi İstanbul'un girişimci yolcular için gözde bir yer olduğu Büyük Tur dönemine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. İstanbul bir sırlar kentidir. Denetimin yoğun olduğu Topkapı Sarayı'na nasıl erişebileceğinizi öğrenin ve Sultan'ın haremindeki cariyelerin cazibesi ve onları koruyan hadımlar hakkındaki söylentilerin ardındaki gerçeği keşfedin.

Hareketli çarşılardaki hüner sahibi, tecrübeli satıcılarla pazarlık yapmayı, Türk hamamında hangi heyecanların sizi beklediğini öğrenin ve dönen dervişlerin garip ritüellerine katılın. Veya Sultan'ı tüm şıklığıyla, görkemli mavnasında Boğaz'ı gezerken izleyin. Osmanlı'nın görkemli saraylarına ve süblizasyon camilerine, onlardan önceki Bizanslıların sanatsal ve mimari başarılarına -özellikle heybetli Ayasofya'nın görkemli bazilikasına- hayranlık ve saygı duymamayı imkânsız bulacaksınız.

Yol boyunca Sultan ve hareminden, Bab-ı Âli'yi tutan sadrazama, afili yeniçerilerden kendini beğenmiş elçilere, zengin tüccarlara, uzun beyaz sarıklı müftülere, peçelerinin ardına saklanan Müslüman kadınlara ve Avrupa'nın her köşesinden gelen ve Osmanlı İmparatorluğu'nun bir dizi müthiş milletine uzanan egzotik karakterlerle karşılaşacaksınız. Daha cesur olanlar, köle pazarında sunulan güzel kadınları görebilir, idam izleyen bir kalabalığa katılabilir ya da en tehlikeli kahvehane ve afyon batakhanelerindeki yasaklı lezzetleri tadabilir. Görkemli İstanbul şehrini ziyaret etmek için daha önce hiç bu kadar iyi bir zaman olmadı.

18'i renkli 92 gravür.
Kapak: Süleymaniye Camii'nin çağdaş bir gravürü.

Emeği Geçenler

Çevirmen   : Hazal Yalın
Yayın Yönetmeni   : Tansel Mumcu
Yazar   : Charles Fitzroy

Etiketler

Gelişim

Satış

% 37
indirim
28.35
Liste Fiyatı : 45.00
Kazancınız : 16.65
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %37 indirim